Webové stránky římskokatolické farnosti Třeboň

Bohoslužby v Třeboni

Bohoslužby jsou v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí takto:

• Neděle: 9.30
  • Úterý, středa, čtvrtek, pátek: 18.00
  • Sobota (1x za měsíc) 1. sobota v měsíci: 9.00

V zimním čase budou večerní mše svaté od 17.00.

Pozvání na nedělní kávu

Každou neděli po ranní Mši svaté je v Třeboni ve farním sále (vstup z křížové chodby) přátelské posezení při kávě či čaji. Toto setkání je otevřené pro všechny farníky; srdečně zváni jsou i turisté a lázeňští hosté.

Všichni jste srdečně zváni.

Rozpis bohoslužeb ve farnostech spravovaných z Třeboně

Od února 2024 dochází k zásadním změnám v pořadu bohoslužeb spravovaných z Třeboně.

Farnost Neděle Všední dny
Třeboň
Út, St, Čt, Pá *17.00/18.00
So 9.00 (1.)
Stráž nad Nežárkou
Majdalena
**11.00
Chlum u Třeboně
**11.00

* Večerní mše sv. bude v Třeboni v zimním čase od 17, v letním od 18 hodin.       ** Mše svatá bude v Majdaleně v suchý týden, v Chlumu u Třeboně v lichý týden.

Více o farnosti Chlum u Třeboně: https://farnostchlumutrebone.cz.

Nové číslo Farních listů ke stažení

V neděli 4. 6. vyšel 18. Zpravodaj - červen, červenec, srpen 2023.

Nové fotografie

Fotografie z Noci kostelů v Třeboni.

Fotografie ze slavnosti konané v Třeboni 8. května Pietní vzpomínka na P. Aleše Václava Bouze OP a trvalé sliby Aleše Kratochvíla, další fotografie ze slavnosti zde.

V sobotu 27. května u příležitosti Otevírání lázeňské sezóny v Třeboni bylo Žehnání léčebné slatiny.

V pondělí 8. května odpoledne bylo v Třeboni na Masarykově náměstí Žehnání motorek.

Změna účtu farnosti i veřejné sbírky

Od začátku září 2021 má Římskokatolická farnost Třeboň jiný účet a veřejná sbírka na rekonstrukci části kláštera a kostela má též jiný účet (viz níže).

Prodej křesťanské literatury a pohlednic

Prohlídka a nákup nabízené literatury je možný v rámci prohlídky kostela, popř. po mši svaté.

Zpravodaj farnosti: FARNÍ LISTY

Od dubna 2019 vychází v Třeboni Farní listy. Vše, včetně možnosti stažení ve speciální rubrice.

Veřejná sbírka na obnovu části kláštera a kostela - prosba o pomoc

Po provedení průzkumu areálu kláštera a kostela P. Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni bylo zjištěno, že tato významná národní kulturní památka s mimořádnou hodnotou vyžaduje zásadní opravy, nutné k záchraně a oživení objektu, a k zpřístupnění památky většímu počtu návštěvníků. Byl vypracován projekt, v jehož rámci budou tyto opravy, úpravy, restaurování provedeny. Celkový rozpočet projektu činí více jak 65 mil. korun a je na něj poskytována finanční podpora z Evropské unie. Tato dotace počítá se spoluúčastí farnosti, a proto Římskokatolická farnost Třeboň vyhlašuje za tímto účelem veřejnou sbírku. (Zahájení sbírky bylo 20. 1.2018).

Pomozme společně kostel a klášter opravit připojením se k této veřejné sbírce. I sebemenším příspěvkem pomůžete k tomu, aby se kostel a nejstarší část kláštera v Třeboni zaskvěly ve své původní kráse!

Od srpna 2021 je nové číslo účtu: 5979285309/0800

(Účet je vedený u České spořitelny a.s.)

Viz rozhodnutí o změně účtu.

Přispět lze přímo na tento účet nebo do pokladniček, které jsou umístěny v kostele, v budově MěÚ Třeboň, v TIC Třeboň, v lázních, a na dalších veřejných místech. Darovat peníze lze při sbírkách o bohoslužbách vždy 2. neděli v měsíci a při předem ohlášených svátcích. Možné je také složení hotovosti v kanceláři Římskokatolické farnosti Třeboň a vystavení potvrzení na tento dar.

Za jakoukoliv finanční podporu Vám děkujeme.

Informace o projektu na obnovu areálu kláštera a kostela

Od roku 2016 (do roku 2024) je v Třeboni realizován projekt s názvem Obnova části areálu kláštera a kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni. Na tento projekt je poskytována finanční podpora z EU. Vše o projektu.

Modlitební společenství pro Hospic sv. Kleofáše

Při římskokatolické farnosti Třeboň vzniklo společenství na podporu Hospicové péče sv. Kleofáše o.p.s. Jednou za měsíc se sejdeme k modlitební chvilce, a to na faře po večerní mši svaté. Společenství je otevřené pro každého člověka dobré vůle.

Webové stránky farnosti Třeboň

Tato verze webových stránek třeboňské farnosti je spuštěna od října 2012. Doufáme, že se Vám web líbí, a že se u něj nevyskytnou žádné komplikace, co se funkčnosti týče.